• Tel.: (+421) 907 241 537
0 Produkt : 0,00 €
Váš košík je prázdny!
Produkty Cena

Reklamačné podmienky

 

Reklamáciu je nutné uplatniť výhradne na mieste na ktorom bol tovar zakúpený, teda www.linda-fashion.sk a ihneď po zistení závad. Reklamovaný výrobok musí byť riadne očistený, vysušený a v ktorom ste tovar obdrzaly. Súčasťou reklamácie musí byť doklad o zakúpení tovaru a popis reklamovanej vady. Záruku je možné uplatniť len na výrobné a materiálové vady, ktoré sa vyskytnú v priebehu záručnej doby. Zákazník je povinný dodržiavať pokyny uvedené v návode na použitie, ktorý je súčasťou tohto reklamačného poriadku.

Vadou výrobku sa rozumie vzniknutý nedostatok na tovare, ktorý čiastočne – prípadne úplne znemožňuje jeho ďalšie použitie. Záruku nie je možné uplatniť na vady vzniknuté akýmkoľvek mechanickým poškodením (napr. natrhnutie zvršku), alebo zanedbaním základnej údržby uvedenej v návode na použitie. Taktiež sa za výrobnú vadu nepovažuje bežné opotrebovanie, zodratie časti, alebo celého výrobku. Životnosť výrobku si nemožno zamieňať so záručnou dobou. Nesprávnym užívaním sa táto doba rapídne znižuje. Nadmerné opotrebenie taktiež nie je možné uplatniť ako závadu, a to v súvislosti s faktom, že opotrebenie je taktiež prirodzená vlastnosť výrobku.


Reklamáciu nie je možné uplatniť na nasledovné:

a) deformačné či iné vzhľadové a funkčné zmeny , ktoré majú svoj pôvod v opotrebení výrobku v priebehu záručnej doby, prípadne sú prirodzenou vlastnosťou použitého materiálu.

b) opotrebenie v dôsledku nesprávneho výberu obuvi, nedodržania zásad účelovosti a nesprávnej údržby resp. ošetrovania obuvi. (v zmysle návodu na použitie)

c) mechanické opotrebovanie ( napr. deformácie podošiev a zvršku, deformácie pätičiek pri nazúvaní bez obuváku, prípadne bez rozšnurovania, pretrhnutie či prerezanie materiálu , vysúšanie obuvi na tepelnom zdroji atď.)

d) Vymeniteľné časti obuvi: ako napr. vymeniteľný pätník, alebo šnurvadlo majú prirodzene kratšiu životnosť ako sám výrobok. Ich výmena patrí k bežnej údržbe výrobku, ktorú vykonávajú doporučené strediská opravy obuvi na náklady spotrebiteľa.


Návod na použitie

Vážený zákazník, ďakujeme Vám, že ste sa rozhodli pre kúpu nového tovaru zo stránky www.linda-fashion.sk. Aby Vám však náš výrobok slúžil čo najviac k Vašej spokojnosti, dovoľte aby sme Vás upozornili na niektoré skutočnosti, ktoré je dôležité zohľadňovať pri výbere tovaru a jeho následnom používaní.


Výber obuvi

Výber obuvi je nutné podriadiť nielen estetickým kritériám, ale treba brať na zreteľ aj ďalšie neodlučiteľné aspekty. Pri kúpe je nutné zvoliť správnu veľkosť a šírku strihu. Vyhnete sa tým nepríjemnému rozťahovaniu obuvi, ktoré môže mať za následok poškodenie obuvi. (natrhnutie atď.) Pri výbere je nutné brať na zreteľ účel, ku ktorému budete obuv používať. Zohľadnite preto účelovosť obuvi, ktorá je uvedená na obale obuvi.

Spoločenská obuv: Je určená najmä do interiérov, miestností či kancelárii. Je citlivá pri používaní v mokrom prostredí a na nerovnom povrchu. Nie je vhodná ako obuv vychádzková. Ďalej ak výška podpätku presiahne 6 cm je vhodné využívať ju skôr ako obuv príležitostnú a nie ako obuv celodennú.

Vychádzková a rekreačná obuv: Môžeme ju používať na bežné celodenné nosenie po menej náročnom teréne. Vychádzková obuv módna: obuv, ktorá svojim zovňajškom nesie znaky buvi vychádzkovej, ale spôsob jej prevedenia jej úžitkové vlastnosti obmedzuje. Nejedná sa o výrobok zníženej kvality, ale o obuv, na ktorej materiálové prevedenie je prispôsobené viac módnym trendom, ako danej účelovosti

Zdravotná obuv

Domáca obuv: obuv interiérová – bytová.


Ošetrovanie obuvi

Zakúpenú obuv je nutné pravidelne ošetrovať čistiacimi a konzervačnými prípravkami. Včasným a pravidelným ošetrovaním obuvi dosiahnete predĺženie životnosti tovaru, a zvýšite jeho estetičnosť.

Usňová obuv: Jedná sa o tovar vyrobený z írodných materiálov, ktoré je nutné pravidelne ošetrovať prípravkami špeciálne určenými na jednotlivé povrchové úpravy usňových zvrškov obuvi. Je nutné pripomenúť, že obuv z prírodných materiálov nie je vhodná do daždivého počasia a je treba počítať s vlhnutím či premokaním usne. Čiastočné zníženie premokania je možné dosiahnuť nanesením špeciálnych impregnačných prípravkov. Je nutné tiež počítať zo skutočnosťou, že pri zvýšenej potivosti nôh alebo pri navlhnutí obuvi môže dôjsť k čiastočnému púšťaniu farby z prírodných stielkových a podšívkových materiálov. Pre obuv z prírodných materiálov je tiež charakteristické vykazovať určité materiálové a farebné odlišnosti. Taktiež nie sú dopredu určené deformačné zóny a kresba na povrchu materiálu.

Syntetická obuv: Je vyrobená z plastov a poromerov. Jej údržba je jednoduchá a nenáročná. Stačí ju umyť vlhkou handrou a vyutierať do sucha. Nie je vhodná do mrazivého počasia pri teplotách nižších ako –5 stupňov C. Vtedy môže dôjsť k poškodeniu zvrškového materiálu. Taktiež nemá také termoizolačné vlastnosti ako napr. useň.

Textilná obuv: Ošetruje sa po vysušení vykefovaním nečistôt suchou kefkou, prípadne na to špeciálne určenými prípravkami. Syntetický semiš sa tiež považuje za textilný materiál.


Používanie obuvi

Pri obúvaní obuvi uzavretých strihov je nutné používať obuvák, aby sa tak predišlo poškodeniu – deformácii pätičky obuvi. Sledovať priebežne opotrebenie obuvi a zabezpečiť včasnú opravu výrobku. Počas reklamačnej doby je nutné uplatniť si reklamáciu na obuv ihneď ako k poškodeniu obuvi došlo. Umožní sa tak včasná a riadna oprava obuvi, prípadne objektívne posúdenie neopraviteľnej vady. V prípade, že zákazník bude nosiť obuv s poškodením zanikne mu tak nárok na uplatnenie reklamácie. Chráňte obuv pred premáčaním a chemikáliami. V prípade, že Vám obuv premokne, nevysušujte ju v bezprostrednej blízkosti zdrojov tepla, ale vysúšajte ju pri izbovej teplote.

Doporučujeme Vám častejšie striedať obuv a to najmä z hygienických dôvodov. Dôležité časté menenie obuvi je najmä u ľudí so zvýšenou potivosťou nôh, pretože pot ako agresívna látka môže poškodiť stieľkový materiál. Tomu sa dá čiastočne predísť tým, že obuv necháme vyvetrať.

Dodržiavaním tohoto návodu sa vyhnete poškodeniam obuvi, ktoré by mohli byť prekážkou pri posúdení reklamácie a vyhnete sa nepríjemným situáciám pri používaní obuvi.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok, nás neváhajte kontaktovať.

  • Športová 7, 946 51 Nesvady, Slovensko
  • +421 (0)907 241 537
Top
Používaním stránok linda-fashion.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac Info…